/  / Europa: Kwiecień na plusie

Europa: Kwiecień na plusie

null
© Mercedes-Benz
null

Nastroje w europejskiej moto-branży coraz lepsze. W kwietniu rynek zanotował kolejny udany miesiąc, dzięki czemu rosnący trend sprzedaży utrzymuje się już od 20 miesięcy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak wynika z comiesięcznego raportu stowarzyszenia ACEA, w kwietniu rejestracje nowych samochodów osobowych w krajach Unii Europejskiej (EU-27) wyniosły prawie 1 166 500 sztuk. To o 6,9% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej, a co równie ważne – rosnący trend sprzedaży trwa już nieprzerwanie od 20 miesięcy.

W Niemczech – czyli na największym rynku zbytu w Europie Zachodniej – padł w kwietniu wynik na poziomie 291 400 rejestracji, co oznacza wzrost o dynamice 6,3%. W dalszym ciągu rośnie też sprzedaż nowych osobówek w Wielkiej Brytanii; w kwietniu wyniosła prawie 185 800 sztuk (+5,1%).

W zestawieniu sumarycznym od stycznia bieżącego roku, rynek nowych samochodów osobowych wypracował w krajach UE wynik nieco ponad 4 695 000 rejestracji. To lepiej niż w analogicznym czasie rok wcześniej o 8,2%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane