/  / Europa kupuje nowe auta

Europa kupuje nowe auta

null
null

Rynek nowych samochodów osobowych w Europie Zachodniej zakończyć ma rok bieżący ze wzrostem o dynamice łącznie około 8%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według opracowania firmy analitycznej LMC Automotive, w październiku zarejestrowano w całej Europie Zachodniej 1 059 000 nowych samochodów osobowych. Dzięki temu udało się poprawić wynik ubiegłoroczny o 2,7%, a co więcej – utrzymać trend wzrostowy, trwający nieprzerwanie już od 26 miesięcy.

Z kolei w ujęciu sumarycznym od początku stycznia na drogi Europy Zachodniej wyjechało łącznie prawie 11 087 200 nowych osobówek. Daje to wzrost o dynamice 8%.

Prognoza na 2016
LMC Automotive szacuje, że cały rok bieżący przyniesie na rynku europejskim poprawę o około 8,1%. Rok 2016 również ma być na plusie, jednak tempo wzrostu nie będzie już tak duże (+2,9%).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane