/  / Europa dodaje gazu

Europa dodaje gazu

null
© SMMT
null

W listopadzie rynek nowych aut w Europie Zachodniej zanotował kolejny wzrost. Wzrost, który wyniósł aż 12,6%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według opracowania firmy analitycznej LMC Automotive, w listopadzie zarejestrowano w krajach Europy Zachodniej prawie 1 034 700 nowych samochodów osobowych. To aż o 12,6% więcej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego.

Wśród kluczowych rynków europejskich, które w listopadzie zanotowały wzrost rejestracji, należy wymienić Hiszpanię (+25,4%) oraz Włochy, gdzie rynek urósł o 23,5%. Warto zaznaczyć, że popyt na nowe samochody wśród klientów na Półwyspie Iberyjskim ma za zadanie wspierać program dopłat wrakowych, który został przedłużony o kolejną transzę.

Z kolei w ujęciu sumarycznym od początku stycznia na drogi Europy Zachodniej wyjechało łącznie 12 118 000 nowych osobówek. Daje to wzrost o dynamice 8,4%.

Dalszy wzrost, choć mniej dynamiczny
LMC Automotive szacuje, że cały rok bieżący przyniesie na rynku europejskim wynik na poziomie około 13,1 mln egzemplarzy. To przekłada się na wzrost o dynamice ponad 8%.

Rok 2016 również ma być na plusie, jednak tempo wzrostu nie będzie już tak duże (około 3,3%).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane