/  / EUROPA | Dobre oznaki w październiku

EUROPA | Dobre oznaki w październiku

null
© Ford
null

Jak szacuje ceniona w branży firma analityczna LMC Automotive, w miesiącu październiku rynek nowych samochodów osobowych w krajach Europy Zachodniej zanotował wzrost rejestracji na poziomie około 3,8%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Aktualnie szacuje się, że na koniec bieżącego roku kalendarzowego rynek nowych samochodów osobowych w Europie Zachodniej (nie uwzględnia więc statystyk np. z rynku polskiego) osiągnie łączny wolumen na poziomie niecałych 11,5 mln egzemplarzy, czyli mniej niż w roku poprzedzającym o około 2,3%. Dla porównania, w okresie styczeń-październik włącznie tegoroczne rejestracje wykazują spadek do analogicznego okresu 2012 na poziomie 3,3%.

Na rok przyszły spodziewane jest natomiast na rynku motoryzacyjnym w Europie Zachodniej lekkie odbicie na poziomie około 2,6% w porównaniu z wolumenem za rok kalendarzowy 2013, do poziomu mniej więcej 11,8 mln egzemplarzy.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane