/  / Emisja CO2 z samochodów w Europie najniższa na świecie

Emisja CO2 z samochodów w Europie najniższa na świecie

ACEA|
null
© Skoda
null

Jak wynika z danych Europejskiej Agencji Środowiska, w roku 2013 średni poziom emisji z nowych samochodów osobowych na rynku europejskim wynosił około 127 g CO2/km w porównaniu do 186 g CO2/km w roku 1995.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Oznacza to spadek o dynamice aż 31,7%, który został osiągnięty dzięki nieustannym wysiłkom branży motoryzacyjnej w ograniczanie emisji szkodliwych substancji, jak również prawodawstwa w tym zakresie.

"Dzięki wielkiemu wysiłkowi producentów motoryzacyjnych i miliardom euro zainwestowanym w badania i rozwój samochody osobowe i lekkie samochody dostawcze w Europie są najczystsze na świecie - powiedział Erik Jonnaert, sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA).

Bez względu na osiągnięty wynik europejska branża motoryzacyjna w dalszym ciągu będzie kontynuować wysiłki w celu dalszego obniżania emisji CO2 tak z samochodów osobowych, jak i lekkich dostawczych. Najbardziej ekonomiczne i opłacalne działania zostały już podjęte, dlatego teraz - aby osiągnąć kolejne poziomy redukcji CO2 - konieczne są coraz większe inwestycje w procesy technologiczne.

Dziś branża motoryzacyjna jest na właściwej drodze do obniżenia emisji CO2 do poziomów wymaganych przez przepisy. "Należy jednak zauważyć, że legislatorzy ustanawiają cele, które mają wejść w życie z dnia na dzień, dlatego producenci muszą rozpocząć proces ich realizacji z dużym wyprzedzeniem. Oznacza to, że ze względu na charakter tychże przepisów na drodze do realizacji celów konieczny jest pewien stopień nadwyżek wyników - wyjaśnia Jonnaert.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane