/  / Elektryczny Solaris w Paryżu

Elektryczny Solaris w Paryżu

null
© Solaris
null

Solaris podpisał umowę na testy autobusu Urbino 12 Electric w Paryżu. Pojazd będzie użytkowany w stolicy Francji przez dwa miesiące.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Polski autobus elektryczny, który zawita do Paryża, zostanie wyposażony w baterie o pojemności 240 kWh oraz system ładowania plug-in. Dodatkowo Solaris dostarczy zewnętrzną ładowarkę o mocy 80 kW.

Paryskie przedsiębiorstwo transportu publicznego RATP, które zawarło porozumienie z Solarisem, planuje do końca roku 2025 całkowicie zrezygnować z autobusów zasilanych konwencjonalnymi silnikami spalinowymi na rzecz pojazdów bezemisyjnych.

Elektryczne Solarisy wożą już pasażerów w Niemczech (m.in. w Brunszwiku, Hamburgu, Dreźnie i Dusseldorfie), Polsce (Warszawa, Jaworzno i Ostrołęka) oraz Szwecji (Vasteras). Wkrótce pojawią się również m.in. na ulicach Barcelony.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane