/  / Elektryczny Solaris Urbino nagrodzony w Niemczech

Elektryczny Solaris Urbino nagrodzony w Niemczech

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

Autobus elektryczny marki Solaris zyskał uznanie niemieckiej branży transportowej. Pojazd wyróżniony został przez kapitułę konkursu EBUS, która uhonorowała go pierwszym miejscem w kategorii autobusy elektryczne.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nagrodę przyznawaną przez Stowarzyszenie Niemieckich Firm Transportowych (VDV) oraz firmę ubezpieczeniową DEVK objęto patronatem niemieckiego Ministra Transportu.

Przyznając pierwsze miejsce firmie Solaris, kapituła konkursu nagrodziła polskiego producenta za "godne naśladowania poświęcenie oraz ciągły postęp w dziedzinie elektrycznej mobilności oraz zrównoważonego transportu".

W imieniu firmy Solaris nagrodę wręczoną przez Rainera Bombę, sekretarza stanu w niemieckim Ministerstwie Transportu, odebrała Małgorzata Olszewska, członek zarządu Solarisa ds. sprzedaży i marketingu.

Niemiecki minister z wizytą u Solarisa

"Nagroda EBUS przyznana na podstawie oceny dokonanej przez światowej sławy ekspertów z dziedziny przemysłu i nauki potwierdza zasadność obranej przez nas drogi elektrycznej mobilności oraz stanowi zachętę do dalszego rozwoju w tym obszarze. Idea zrównoważonego transportu gwarantuje bowiem poprawę jakości życia w miastach tak dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń - mówi Małgorzata Olszewska.

Uhonorowany nagrodą EBUS autobus zarówno wersji midi, jak i w wersji 12-metrowej, może przejechać na jednym ładowaniu baterii w ruchu miejskim do 150 km. Czas ładowania baterii to zaledwie 1 godzina. Pojazd jest niezwykle cichy i całkowicie bezemisyjny.

Pierwszy Solaris Urbino electric zakupiony został przez Braunschweiger Verkehrs-AG w ramach współfinansowanego przez niemieckie Ministerstwo Transportu Budownictwa oraz Rozwoju Miast projektu mającego na celu wspieranie innowacyjnych technologii.

Polski autobus trafi do Niemiec w roku przyszłym.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane