/  / Elektryczne taksówki w Zurychu

Elektryczne taksówki w Zurychu

Nissan|
null
© Nissan
null

Po Amsterdamie, Nowym Jorku, Tokio, Meksyku i Sao Paulo także Zurych będzie dysponował flotą elektrycznych taksówek Nissan LEAF, oferujących przewozy w tym największym mieście Szwajcarii.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Elektryczne taksówki w jaskrawozielonym kolorze są napędzane ekologiczną energią. Pojazdy będą korzystać ze strategicznie rozmieszczonych szybkich ładowarek zasilanych energią ze szwajcarskiej sieci elektroenergetycznej, produkowaną wyłącznie z surowców odnawialnych.

Na początku w mieście będzie eksploatowanych 10 taksówek Nissan LEAF. Najpóźniej w połowie roku liczba ta zwiększy się o kolejne 10 pojazdów.

Przewiduje się, że do 2015 roku 15% taksówek w Zurychu będą stanowiły pojazdy elektryczne, a w mieście powstanie rozległa sieć szybkich ładowarek umożliwiających doładowanie akumulatorów z 30 do 80% pojemności w zaledwie 15 minut.

Oprócz ograniczenia emisji CO2 przez taksówki celem zielonej floty jest także pokazanie, że elektryczne pojazdy są już praktyczną i ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych samochodów, a także promowanie zeroemisyjnej mobilności w transporcie indywidualnym.

Pionierami Inicjatywy Zielonych Taksówek dla Zurychu jest grupa młodych szwajcarskich liderów zrzeszonych w Global Shapers Community przy Światowym Forum Ekonomicznym. Są to osoby w wieku 20-30 lat, które pragną służyć społeczeństwu i działać na rzecz lokalnych społeczności.

Program realizowany w Zurychu został zainaugurowany 25 stycznia przez Nissan Europe i Global Shapers w Zurich Hub, w czasie dorocznej konferencji Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

"Cieszymy się, że niewątpliwe korzyści z eksploatacji ekologicznego taboru taksówkowego zostały uznane przez tak wpływową organizację jak Światowe Forum Ekonomiczne - powiedział Andy Palmer, wiceprezes zarządu Nissan Motor Co., Ltd.

"Dzięki wsparciu Global Shapers Community tysiące obywateli Zurychu oraz gości odwiedzających to miasto będą mogły przekonać się osobiście, jak zeroemisyjne pojazdy takie jak Nissan LEAF są przygotowane do zmiany świata, w którym żyjemy - dodał Palmer.

Stuprocentowo elektryczne Nissany LEAF już są eksploatowane jako taksówki w wielu miastach świata w tym w Amsterdamie, gdzie użytkuje je korporacja taksówkowa Taxi-E.

Z modelu LEAF korzystają także niezależni taksówkarze. W ramach analizy techniczno-ekonomicznej odpowiedni projekt zostanie uruchomiony jeszcze tym roku w Nowym Jorku.

Badane są także możliwości wprowadzenia elektrycznej wersji Nissana NV taxi do taboru taksówkowego w różnych częściach świata.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane