/  / Elektryczne Solarisy dla MZA Warszawa

Elektryczne Solarisy dla MZA Warszawa

null
© Solaris
null

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie kupują 10 autobusów elektrycznych marki Solaris.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
17 grudnia przedstawiciele zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na dostawę 10 autobusów Solaris Urbino 12 electric. Jest to pierwszy w Polsce tak duży kontrakt obejmujący zakup autobusów elektrycznych.

Pierwsze autobusy bateryjne zgodnie z umową trafią do MZA w maju 2015 (realizacja kontraktu zakończy się w czerwcu). Solarisy Urbino electric dla Warszawy zostaną wyposażone w baterie o pojemności ponad 200 kWh i silniki trakcyjne o mocy 160 kW. Ładowanie baterii będzie odbywać się przy wykorzystaniu metody plug-in z ładowarki o mocy 120 kW.

Dodatkowo ładowarka będzie posiadać funkcję zmniejszenia jej mocy ładowania do 40 kW.

Konstrukcja autobusów zostanie przygotowana w taki sposób, aby w przyszłości można również zastosować do uzupełniania baterii system szybkiego ładowania dachowego.

Elektryczne Solarisy będą oferować takie udogodnienia jak m.in. klimatyzacja, monitoring, rozbudowany system informacji pasażerskiej, a dodatkowo także internet. Jak zapowiada Jan Kuźmiński, prezes zarządu MZA, nowe wozy w pierwszej kolejności trafią do obsługi Traktu Królewskiego.
 
Do roku 2016 w taborze MZA będzie co najmniej 30 autobusów elektrycznych. Bazą docelową dla pojazdów stanie się zajezdnia "Redutowa".
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane