/  / Elektryczne Solarisy dla Hanoweru

Elektryczne Solarisy dla Hanoweru

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris Bus & Coach
null

Solaris podpisał z hanowerskim przedsiębiorstwem komunikacji publicznej üstra Hannoversche Verkehrsbetriebe kontrakt na dostawę trzech autobusów Urbino 12 electric. Będą to pierwsze autobusy elektryczne Solarisa nowej generacji.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W 12-metrowych Urbino electric zostanie zamontowana oś elektryczna ZF AVE 130, w której konstrukcję wbudowane będą dwa niezależne silniki elektryczne. Rozwiązanie to pozwoli na lepsze wykorzystanie przestrzeni pasażerskiej, a także obniży masę pojazdu.

W elektrobusach zostaną zastosowane litowo-tytanowe baterie o pojemności 120 kWh.

Solarisy dla Hanoweru będą posiadać system ładowania dachowego, który pozwoli im kursować na linii przez cały dzień, bez konieczności powrotu do zajezdni. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu zewnętrznej ładowarki o mocy 450 kW, znajdującej się na trasie przejazdu.

Pojazdy będą pobierały energię elektryczną za pośrednictwem pantografu firmy Schunk. Proces ładowania będzie trwał jedynie od 4 do 6 minut i umożliwi całodzienne odbywanie kursów.

Natomiast nocą w zajezdni baterie będą ładowane do pełna tradycyjną metodą plug-in, przy użyciu ładowarek o mocy 32 kW.

Obecnie hanowerska üstra dysponuje w swojej flocie już 29 hybrydowymi autobusami spod znaku zielonego jamnika i posiada opcję na zakup kolejnych 24 egzemplarzy. Dodatkowo w Hanowerze jeżdżą 52 autobusy Urbino 12 z napędem spalinowym.

Elektryczne autobusy marki Solaris są obecne na niemieckim rynku od marca bieżącego roku. Pojazdy zostały zakupione już przez miasta Brunszwik, Drezno, Dusseldorf, Hamburg oraz Oberhausen.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane