/  / Electromobility Poland ma zgodę UOKiK

Electromobility Poland ma zgodę UOKiK

null
null

Urząd zaakceptował wniosek o powołanie przez cztery największe polskie spółki energetyczne nowej firmy. Czy potwierdzą się informacje o planach budowy przez nią prototypu samochodu elektrycznego oraz fabryki aut na prąd?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Cztery polskie spółki energetyczne: Enea, Energa, PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Tauron Polska Energia, złożyły na początku września do UOKiK wniosek o powołanie spółki ElectroMobilty Poland. Celem powołania nowej firmy ma być „stworzenie podstaw do budowy elektromobilności w Polsce. Działalność spółki ma wpłynąć na rozwój rynku pojazdów elektrycznych i umożliwić polskim przedsiębiorcom konkurowanie za granicą”. - Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji – czytamy w komunikacie UOKIK.

Według doniesień medialnych, pierwotny wniosek (później zmieniony) dotyczący powołania nowej firmy zawierał informację o planach budowy przez nią prototypu samochodu elektrycznego, a także fabryki samochodów na prąd. Na razie założyciele Electromobilty Poland nie potwierdzili tych planów.  Strona internetowa spółki jest w budowie, a jej profil na Facebooku na razie też praktycznie nie funkcjonuje.  

PJ

comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane