/  / Działania Hondy w zakresie uczestnictwa w F1

Działania Hondy w zakresie uczestnictwa w F1

Honda|

Honda Motor ogłosiła, iż począwszy od sezonu 2015 w ramach przygotowań do udziału w Mistrzostwach Świata Formuły 1 (F1) FIA europejski oddział firmy ds. wyścigów będzie miał swoją siedzibę w brytyjskim Milton Keynes.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Honda będzie uczestniczyć w wyścigach Formuły 1 w ramach projektu prowadzonego wspólnie z firmą McLaren, co zostało podane do wiadomości 16 maja. Od sezonu 2015 Honda będzie odpowiedzialna za dostarczenie układu napędowego, łącznie z silnikiem oraz systemem odzysku energii.

Pracownicy nowego obiektu odpowiedzialni będą za europejskie działania Hondy w zakresie uczestnictwa w F1, a także za przebudowę i serwisowane jednostek napędowych opracowanych przez inżynierów z oddziału badawczo-rozwojowego Hondy w Tochigi (Japonia).

Nowe europejskie biuro będzie również bazą dla działań związanych z zapewnieniem wsparcia torowego.

Biuro będzie mieściło się w nowym centrum badawczo-rozwojowym silników należącym do firmy Mugen Euro, gdzie Honda planuje rozpocząć prace w czerwcu przyszłego roku.

Mimo, że opracowaniem i produkcją jednostek napędowych Hondy przeznaczonych dla Formuły 1 zajmie się oddział badawczo-rozwojowy w Tochigi w Japonii, przedstawiciele firmy dążyli do otwarcia europejskiego oddziału, którego rola polegałaby na wspieraniu działań związanych z wyścigami.

Wielka Brytania to idealne miejsce dla takiego biura: tutaj swoją siedzibę mają McLaren i inni dostawcy podzespołów dla F1, a z uwagi na fakt, iż 7 z 19 wyścigów Formuły 1 odbywa się w Europie (2013), Wielka Brytania jest globalnym centrum koordynującym transport części i personelu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane