/  / Dwucyfrowy wzrost Mazdy

Dwucyfrowy wzrost Mazdy

null
© Mazda
null

W maju niemiecki rynek nowych samochodów osobowych zanotował wzrost o dynamice 5,2%. Na tym tle jeszcze lepiej prezentuje się Mazda, której sprzedaż poszybowała w górę o 26,7%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W maju rejestracje nowych samochodów osobowych Mazdy w Niemczech zamknęły się liczbą 4 523 egzemplarzy. To więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej aż o 26,7%.

Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich 19 miesięcy licząc od momentu reorganizacji sieci dealerskiej Mazdy nad Renem aż 17 wyników miesięcznych tego producenta wykazało wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedzającego, natomiast 14 wyników miesięcznych wykazało nawet wzrost o dynamice dwucyfrowej.

Wśród modeli notujących najlepsze wyniki sprzedaży na rynku niemieckim warto wspomnieć o Mazdzie3, która dzięki 1 150 rejestracjom osiągnęła w maju wzrost o dynamice 82%. Nadal na brak kupujących nie może narzekać też crossover Mazda CX-5, która dzięki 1 450 egzemplarzom sprzedanym w maju poprawiła swoje notowania o 72%.

6 lat Mazdy w Polsce

Licząc łącznie w okresie styczeń-maj rejestracje samochodów Mazdy na rynku niemieckim przekroczyły już poziom 23 600 egzemplarzy przy dynamice wzrostu, która wynosi 26,5%. Dla porównania, cały motorynek nad Renem zwiększył się o 3,4%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane