/  / Duży spadek w Rosji

Duży spadek w Rosji

null
© Lada
null

Rynek nowych samochodów w Rosji skurczył się w maju o 12%. To największy spadek w ujęciu procentowym licząc od początku bieżącego roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak wynika z danych AEB, w maju rynek nowych samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych osiągnął w Rosji sprzedaż na poziomie niecałych 201 500 egzemplarzy. To mniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej aż o 12%.

Licząc łącznie od stycznia rosyjski motorynek wypracował natomiast wynik na poziomie 1 030 500 egzemplarzy, co oznacza spadek o dynamice 6%. Koniunkturę osłabiają negatywne czynniki makroekonomiczne takie jak słabnący rubel oraz pogarszające się nastroje konsumenckie.

Liderem zestawienia marek pozostaje Łada, której wynik majowy to nieco ponad 34 000 sprzedanych samochodów (-10%), a licząc narastająco od stycznia – 162 700 egzemplarzy (-14%).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane