/  / Duży kontrakt Solarisa

Duży kontrakt Solarisa

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris/Marcin Nader
null

Ubiegły rok był dla firmy Solaris rekordowy pod względem sprzedaży. Obecny zaczyna się równie dobrze – od zawarcia z miejskim przewoźnikiem publicznym w Ostrawie umowy na dostawę 105 autobusów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W wyniku wygranego przetargu firma Solaris zdobyła zamówienie od miejskiej spółki przewozowej w Ostrawie na 105 egzemplarzy modelu Urbino. Łączna wartość kontraktu to 104 mln złotych.

Zgodnie z zawartą umową dziewięćdziesiąt autobusów Urbino 12 oraz piętnaście przegubowych Urbino 18 trafi do czeskiego klienta jeszcze w tym roku. Wszystkie pojazdy będą wyposażone w silniki zasilane paliwem CNG.

Zakup Solarisów związany jest z dużym projektem odnowy taboru w Ostrawie. Wybór autobusów napędzanych gazem ziemnym stanowi również inwestycję miasta w nowe technologie.

"W ostatnich latach Czechy stały się jednym z kluczowych i najbardziej stabilnych kierunków naszego eksportu. To dla nas powód do satysfakcji, że produkty naszej marki cieszą się dużym zaufaniem i mają tak dobre opinie u południowych sąsiadów - zaznacza Zbigniew Palenica, członek zarządu firmy Solaris odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. "Pozyskanie tak dużego zamówienia jest potwierdzeniem naszych wysokich kompetencji technicznych, świadczy także o bardzo dobrych referencjach, jakie w ciągu ostatnich kilku lat zbierają Solarisy eksploatowane w Ostrawie".

"Korzystając z okazji, chciałbym pogratulować tego wspólnego sukcesu naszym kolegom ze spółki córki Solaris Czech, dzięki którym nasza firma jest czołowym dostawcą pojazdów komunikacji publicznej na tamtejszym rynku - podsumowuje Zbigniew Palenica.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane