/  / Duży inwestor w Zielonej Górze

Duży inwestor w Zielonej Górze

LPPT|

Niemiecka firma Ideal Automotive wybuduje fabrykę, w której produkowane będą elementy tapicerki samochodowej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Inwestycja realizowana będzie na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (LPPT), znajdującego się w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma deklaruje poniesienie w pierwszym etapie wydatków inwestycyjnych w wysokości 17 mln euro i zatrudnienie do 400 pracowników. W kolejnym etapie wartość inwestycji i wielkość zatrudnienia mają zostać podwojone. W lubuskiej fabryce produkowane będą elementy wyposażenia samochodów - tapicerka półek bagażnika oraz tapicerka/pokrycia tylnych siedzeń (oddzielająca tylne siedzenia od bagażnika).

Grupa Ideal Automotive z siedzibą w Niemczech, jest jednym z największych światowych dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego. Obecnie firma posiada 16 zakładów (Niemcy, Meksyk, Czechy, Słowacja, Chiny, Japonia). Zatrudnia w nich ponad 4 tysiące osób.

 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane