/  / Dostawcze Fiaty królują nad Wisłą

Dostawcze Fiaty królują nad Wisłą

null
© FIAT
null

Marka Fiat Professional utrzymała pozycję zdecydowanego lidera w sprzedaży nowych samochodów dostawczych na rynku polskim AD 2015.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W minionym roku zarejestrowano łącznie 12 012 samochodów Fiat Professional (+12,5%). Przekłada się to na udział rynkowy na poziomie równym 22,5%.

Oznacza to, że statystycznie niemal co czwarty nowy samochód dostawczy, który wyjechał na polskie drogi, to produkt firmowany logiem marki Fiat Professional.

Lider cały czas w formie
Fiat Ducato to zaś już od 9 lat najlepiej sprzedający się samochód dostawczy nad Wisłą. W roku minionym Ducato uzyskał wynik na poziomie łącznie 8 159 egzemplarzy (+16,8%). Taki rezultat wystarczył, by zdominować rynek lekkich samochodów dostawczych w Polsce w rankingu czołowych modeli.

Na kolejnych miejscach podium w sprzedaży marki Fiat Professional wylądowały natomiast takie samochody jak kolejno Doblo (1 619 sztuk | +34,1%) oraz Fiorino (1 421 sztuk | +1,4%).

Oto ubiegłoroczne wyniki sprzedaży Fiat Professional na polskim rynku w podziale na poszczególne modele:
- Fiat Ducato: 8 159 sztuk
- Fiat Doblo: 1 619 sztuk
- Fiat Fiorino: 1 421 sztuk
- Fiat Panda Van: 452 sztuki
- Fiat Scudo: 282 sztuki
- Fiat Punto Van: 78 sztuk
- Fiat Freemont: 1 sztuka
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane