/  / Doroczna nagroda PAIiIZ dla BASF

Doroczna nagroda PAIiIZ dla BASF

BASF|
null
© BASF
null

BASF otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych za inwestycję o największej wartości w 2012 roku. Wyróżnienie zostało przyznane podczas gali 10 grudnia, na której PAIiIZ nagrodziła najważniejsze inwestycje zagraniczne mijającego roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zgodnie z tradycją, nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: wartość, zatrudnienie i nowoczesne technologie.

Nagrodę za inwestycję o największej wartości otrzymała firma BASF, która za około 150 mln EUR zbuduje w Środzie Śląskiej zakład produkcyjny katalizatorów samochodowych. Dzięki temu projektowi zatrudnienie znajdzie 400 osób.

BASF buduje fabrykę katalizatorów w Polsce

Nagrodę z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Mieczysława Kasprzaka odebrała Katarzyna Byczkowska, dyrektor działu sprzedaży chemikaliów i tworzyw sztucznych BASF. W tej kategorii nominacje otrzymali również Bridgestone i Samsung Electronics.

W 2012 roku PAIiIZ doprowadziła do rozpoczęcia w Polsce 51 inwestycji o łącznej wartości 1225,5 mln EUR; to 4% więcej niż w ubiegłym roku.

Dzięki tym projektom w okresie najbliższych kilku lat powstanie prawie 9 800 nowych miejsc pracy.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane