/  / Dominują Land Rovery

Dominują Land Rovery

null
© Land Rover
null

Spółka British Automotive Polska sprzedała do dealerów Jaguar Land Rover łącznie 166 samochodów. To o 33% więcej niż w lutym roku ubiegłego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
62% wolumenu importera (103 sztuki) trafiło w lutym do dealerów niepowiązanych kapitałowo z British Automotive Polska. Z kolei dealerzy wchodzący w skład Grupy Marvipol kupili od generalnego importera 63 samochody, sprzedając z kolei klientom końcowym 57 sztuk (+43%).

Spośród łącznie 166 egzemplarzy dostarczonych dealerom w lutym 144 stanowiły samochody marki Land Rover.

"W minionym miesiącu odnotowaliśmy skokowy wzrost modeli Range Rover, odpowiadających łącznie za ponad połowę sprzedaży importerskiej. Niezmiennie dobrze sprzedaje się ubiegłoroczny debiutant, czyli Discovery Sport - mówi Arkadiusz Miętkiewicz, dyrektor zarządzający segmentu motoryzacyjnego Grupy Marvipol.

Segment rent-a-car
Obok sprzedaży modeli Jaguar i Land Rover przez dealerów Marvipol rozwija nowy dla siebie kanał zbytu, tworzony przez firmy wynajmu samochodów. W lutym grupa sprzedała do podmiotu zajmującego się tego typu działalnością partię 26 egzemplarzy Jaguara XE.

Umowa zakłada odkup tych samochodów przez Marvipol w późniejszym terminie na potrzeby rozwijanego programu aut używanych.

British Automotive Polska jest w trakcie negocjacji kolejnych umów typu rent-a-car.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane