/  / Dobre nastroje w Volkswagen Poznań

Dobre nastroje w Volkswagen Poznań

null
© Volkswagen
null

Spółka ze stolicy Wielkopolski zamyka rok 2016 rekordową liczbą wyprodukowanych samochodów Caddy oraz Transporter. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Rekordowa liczba 185 000 samochodów wyprodukowanych w fabryce w Poznaniu, wzrost zatrudnienia do ponad 9 000 osób oraz otwarcie nowej fabryki we Wrześni i uruchomienie produkcji Craftera – takimi osiągnięciami może pochwalić się Volkswagen Poznań w kończącym się roku kalendarzowym 2016.

"To był dla Volkswagen Poznań bardzo udany czas - podsumowuje Jens Ocksen, prezes firmy. "Otworzyliśmy nową fabrykę we Wrześni i już wystartowaliśmy z produkcją modelu Crafter. Dzięki temu projektowi dołączyło do nas już ponad 1 800 pracowników, a rekrutacja kolejnych cały czas trwa. Nasze cztery zakłady produkcyjne oraz Zakład Zabudów Specjalnych osiągnęły bardzo dobre wyniki".

Wspomniany Zakład Zabudów Specjalnych opuściło ponad 42 500 egzemplarzy, w tym około 1 800 dla rynku brytyjskiego oraz 130 dla polskiej policji. Najczęściej występujące w minionym roku przebudowy to Caddy na indywidualne zamówienie.

Nowy model, nowy zakład, nowi pracownicy
Tymczasem wybudowana od podstaw fabryka koło Wrześni wdraża do produkcji kolejne warianty modelu Volkswagen Crafter i przygotowuje wolumen aut potrzebny do wprowadzenia na rynek w pierwszym kwartale 2017.

"Ukończenie procesu budowy i rozruch nowego modelu w mniej niż dwa lata to nasz olbrzymi sukces. Fabryka we Wrześni jest nie tylko nowoczesna, ale i ekologiczna, co potwierdza certyfikat Niemieckiego Towarzystwa Budownictwa Zrównoważonego DGNB - podkreśla Ralf Nitzschke, dyrektor zakładu w Białężycach. "Od momentu startu produkcji do końca roku 2016 nasze linie opuści ponad 2 200 nowych pojazdów. Przez następne dwa lata będziemy sukcesywnie wdrażać do produkcji kolejne warianty Craftera, tak aby w 2018 osiągnąć wolumen 100 000 samochodów rocznie".

Mijający 2016 był rekordowy również względem przyjęć nowych pracowników. W związku z fabryką Craftera zatrudnienie we Wrześni znalazło już 1 800 osób, zaś dzięki rekrutacji na drugą i trzecią zmianę dojdzie jeszcze 1 200 etatów.  

Obecnie w czterech zakładach spółki zatrudnionych jest już powyżej 9 000 osób, co czyni Volkswagen Poznań największym pracodawcą w całej Wielkopolsce.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane