/  / Dobra passa u Opla

RYNEK | Dobra passa u Opla

null
© Opel
null

Szefowie polskiego Opla zacierają ręce. Marka odnotowała najlepszy wynik sierpniowy od 2007, a w blokach startowych czeka już Astra nowej generacji.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W sierpniu sprzedano w polskich salonach Opla łącznie 2 009 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. Jak się okazuje, był to marki rekordowy sierpień pod względem sprzedaży od 2007. Z kolei w zestawieniu łącznym za okres ośmiu pierwszych miesięcy bieżącego roku padł w salonach Opla wynik na poziomie 21 712 egzemplarzy, co daje wzrost o dynamice powyżej 18%.

Notowane przez Opla wyniki pozwoliły marce spod znaku błyskawicy zwiększyć udział rynkowy nad Wisłą do 8,25%.

W zestawieniu modeli liderem sprzedaży Opla jest kompaktowa Astra – 6 891 sztuk. Na miejscu drugim w rankingu plasuje się Corsa z wynikiem 5 439 egzemplarzy, a trzecia pozycja na podium należy do Mokki (3 059 sztuk).

"Okres urlopowy zakończył się dla nas świetnymi wynikami. Po sierpniu mamy najwyższy wzrost wśród pierwszej dziesiątki liderów rynku. Był to także nasz najlepszy sierpień od ośmiu lat. Chcemy kontynuować ten pozytywny trend dzięki nowoczesnej i bardzo konkurencyjnej gamie produktowej - podkreśla Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Dealerzy Opla nad Wisłą rozpoczęli właśnie zbieranie zamówień na Astrę V. Pierwsze egzemplarze trafić mają do salonów mniej więcej na początku listopada.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane