/  / Dieter Zetsche nowym szefem ACEA

Dieter Zetsche nowym szefem ACEA

null
© Daimler AG
null

Prezes zarządu Daimler AG został wybrany nowym szefem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów – ACEA.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Po wyborze Dieter Zetsche powiedział: "Jestem szczególnie zaszczycony, że mogę przewodzić ACEA w przyszłym roku, w którym stowarzyszenie będzie obchodzić swoją 25. rocznicę działalności. Będzie to okazja do wykorzystania postępu dokonanego przez przemysł motoryzacyjny w ciągu tego ćwierćwiecza, do wdrożenia w przyszłości innowacji i wyzwań stojących przed naszą branżą".

Najważniejsze cele
"Priorytety na najbliższe lata obejmują dekarbonizację transportu drogowego, poprawę jakości powietrza i utorowanie drogi wdrażania interaktywnych i autonomicznych pojazdów. To wszystko jest ważną częścią naszej odpowiedzi na zaspokojenie potrzeb transportowych jutra - wyjaśnił Dieter Zetsche.

ACEA będzie nadal przyczyniać się do trwającego procesu aktualizacji i zaostrzenia wymogów w zakresie badań nad poziomem emisji substancji toksycznych zawartych w spalinach oraz CO2.

Roczna kadencja
Dieter Zetsche przejmie stery w ACEA od Carlosa Ghosna, który szefuje na co dzień Renault Group. Prezydent ACEA jest wybierany na rok – z możliwością jednokrotnego przedłużenia kadencji, przez Radę Dyrektorów tj. prezesów i członków zarządów firm członkowskich ACEA.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane