/  / Derogacja VAT| Nowelizacja ustawy trafiła do konsultacji społecznych

Derogacja VAT| Nowelizacja ustawy trafiła do konsultacji społecznych

MF|

Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego tygodnia 23 grudnia Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy od towarów i usług i niektórych innych ustaw. Zawiera on zmiany umożliwiające Polsce wdrożenie w życie motoryzacyjnej derogacji VAT przyjętej 17 grudnia przez Radę Unii Europejskiej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Biorąc pod uwagę okres świąteczno-noworoczny,  fiskus nie pozostawił wiele czasu na zapoznanie się z nowymi przepisami. W piśmie przewodnim do przedstawicieli branży rząd prosi by konsultacje zakończyć najpóźniej do 3 stycznia.  „Krótki termin na zgłoszenie uwag wynika z konieczności jak najszybszego wdrożenia decyzji derogacyjnej /…/ tak aby nie doszło do zakłóceń na rynku motoryzacyjnym” .
Pośpiech fiskusa wynika z tego, że chce on by derogacja VAT zaczęła obowiązywać od 1 marca 2014 r. Przedstawiciele resortu przypominali wcześniej, że do czasu wejścia w życie nowych przepisów, kwestię związaną z odliczeniami VAT-u będą regulowały dotychczasowe przepisy (art. 86a i 88a ustawy o podatku od towarów i usług).

W załączeniu zamieszczamy projekt nowelizacji ustawy.
Pliki do pobrania
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane