/  / Dębica to najcenniejsza polska marka opon

Dębica to najcenniejsza polska marka opon

Dębica SA|

Dębica jest 13-tą najczęściej wybieraną marką w Polsce i zajmuje 14-tą pozycję wśród najmocniejszych marek produktów niespożywczych oraz pierwszą wśród konkurencji.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ogólnej klasyfikacji marka Dębica awansowała na 107. miejsce wobec 126., które zajmowała w roku poprzednim. Oznacza to wzrost wartości marki o 24% - wynika z IX rankingu najcenniejszych polskich marek, opublikowanego przez dziennik "Rzeczpospolita".

Dębica zajęła także 22. pozycję pod względem świadomości marki. Oznacza to, że Dębica jest bardzo dobrze znana wśród Polaków, budzi zaufanie i pełni istotną rolę w procesie podejmowania decyzji zakupowych.

Jednocześnie, Dębica zdobyła 8. miejsce pod względem wskaźnika referencji, który określa odsetek gotowości użytkowników marki do polecenia jej innym.

"Wysoka pozycja marki Dębica w rankingu „Rzeczpospolitej”, obecność w gronie 50 najsilniejszych polskich marek 2012 roku świadczy o pozytywnej ocenie, jaką kierowcy wystawili naszym oponom. Oferujemy im nowoczesne produkty, w których stosujemy innowacyjne technologie naszego strategicznego inwestora, koncernu Goodyear. Dzięki temu polscy kierowcy, wybierając opony Dębica, mogą czuć się bezpiecznie nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych - podkreśla prezes zarządu Jacek Pryczek.

W zestawieniu marek „Rzeczpospolitej” ocenie poddano 330 najcenniejszych polskich marek, których łączna wartość to ponad 57 mld zł. W rankingu 194 marek zyskało na wartości, w tym marka Dębica, ale jednocześnie aż 115 marek straciło.

Firma Oponiarska Dębica w minionym roku znalazła się w rankingu 100 najcenniejszych firm Newsweeka, w którym zajęła trzecią pozycję wśród przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej. Spółka została wyróżniona także w rankingu Filarów Polskiej Gospodarki, przygotowanym przez dziennik „Puls Biznesu” oraz agencję badania opinii TNS Pentor.

Ranking jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych przedsiębiorstw odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach, a finalistów wskazały lokalne samorządy. Wyróżnione pięć firm z województwa podkarpackiego tak jak Dębica charakteryzuje się stabilnością ekonomiczną oraz posiada znaczący udział w rozwoju regionu zarówno jako pracodawca, jak i podmiot wspierający działania na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Z kolei według rankingu największych eksporterów, przygotowanego przez „Rzeczpospolitą”, spółka należy do grona 30 największych polskich eksporterów. O rosnącej pozycji przedsiębiorstwa w skali całego kraju świadczą także wnioski z analizy rankingu Lista 500 również dziennika „Rzeczpospolita”, w którym T.C. Dębica zajęła 37. lokatę pod względem udziału eksportu w całości sprzedaży.

Firma Oponiarska Dębica znalazła się też w rankingu spółek giełdowych najlepiej raportujących dane ESG, czyli wykazujących się największą transparentnością pod kątem ujawniania danych pozafinansowych związanych z kwestiami ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane