/  / DEALERZY | Spotkanie eksperckie w sprawie afery CIO

DEALERZY | Spotkanie eksperckie w sprawie afery CIO

Od pewnego czasu dochodzą ze strony dealerów liczne zapytania i wyrazy zaniepokojenia w sprawie roszczeń wysuwanych przez syndyka Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, DCG Dealer Consulting we współdziałaniu ze Związkiem Dealerów Samochodów pragnie zaprosić na spotkanie organizowane wspólnie z prawnikami z kancelarii Dentons, specjalizującymi się w problematyce prawa upadłościowego oraz procesów sądowych.

Spotkanie odbędzie się w dniu 16 stycznia 2014 r. o godzinie 11.30 w siedzibie kancelarii Dentons w Warszawie, przy Rondzie ONZ 1 (30. piętro). W jego trakcie będą mieli Państwo okazję zapoznać się z propozycjami skutecznych argumentów prawnych wobec roszczeń syndyka CIO oraz działań uzupełniających i wspomagających strategie już realizowane przez Państwa prawników.

Wedle naszych informacji tzw. "afera CIO" dotknęła znaczną część naszej branży, a kwoty dochodzone przez syndyka CIO są znaczne. Uważamy, że warto się spotkać i przedyskutować wspólnie ewentualne dalsze kroki.

W związku z sugestią prawników z kancelarii Dentons zwracamy również uwagę tym z Państwa, którzy rozważają w przyszłości (jako alternatywę na wypadek zasadności roszczeń syndyka) dochodzenie zapłaty nieuiszczonej ceny za wydane samochody od klientów, że termin przedawnienia roszczeń sprzedającego z umowy sprzedaży wynosi 2 lata. Oznacza to, że przynajmniej co do części umów sprzedaży może zaistnieć potrzeba jak najszybszego przerwania biegu przedawnienia tego ewentualnego roszczenia, tak aby nie utracić możliwości jego dochodzenia w przyszłości.

Przypominamy bowiem, że syndyk kwestionuje transakcje, które miały miejsce po 27 grudnia 2011 r. Najprostszym i najtańszym sposobem na przerwanie biegu przedawnienia roszczenia jest złożenie we właściwym sądzie wniosku o zawezwanie klienta do próby ugodowej.

Mamy nadzieję, że wspólne działanie dealerów samochodów pozwoli nam na skuteczną obronę przed roszczeniami syndyka. Prosimy o potwierdzenie przybycia na spotkanie mailowo na adres: konieczny@dealerconsulting.pl lub telefonicznie: 600 003 238.

Z poważaniem,
Marek Konieczny
Partner zarządzający DCG Dealer Consulting
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane