/  / DEALERZY | Lider w sprzedaży marki Opel na Pomorzu

DEALERZY | Lider w sprzedaży marki Opel na Pomorzu

SERWIS HALLER|
null
© Opel
null

Partner sieciowy General Motors Poland – Serwis Haller zajął pierwsze miejsce w sprzedaży wśród pomorskich salonów Opel w 2013 roku. To już piąty raz z rzędu, kiedy Serwis Haller utrzymuje pozycję lidera w Polsce północnej w ujęciu rocznym.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Podsumowując wyniki sprzedaży od stycznia do grudnia minionego roku, sprzedaż gdańskiego przedstawicielstwa General Motors Poland przełożyła się na wypracowanie przez Serwis Haller udziału w sprzedaży marki Opel na Pomorzu Gdańskim w wysokości 49%. To o 3% więcej niż w roku poprzednim.

"Utrzymanie pozycji lidera piaty rok z rzędu to niewątpliwie powód do zadowolenia. Szczególnie ważne jest, że z roku na rok wzrasta udział Serwis Haller w sprzedaży marki Opel w rejonie Trójmiasta - zaznacza Andrzej Haller, prezes zarządu Serwis Haller.

Najczęściej kupowanym modelem Opla w 2013 roku w Serwis Haller okazała się Corsa z udziałem w sprzedaży wynoszącym 31,5%. Najpopularniejszymi wersjami wyposażenia tego miejskiego modelu były odmiany Active i Enjoy, stanowiące kolejno 30,5% oraz 29% udziału w sprzedaży. Najchętniej wybieranym silnikiem w miejskim Oplu była jednostka benzynowa o pojemności 1200 cm3, stanowiąca aż 67% wszystkich sprzedanych egzemplarzy.
 
Drugim najpopularniejszym modelem był Opel Astra z udziałem w sprzedaży nieco ponad 30%. W przypadku tego kompaktowego samochodu blisko 70% klientów zdecydowało się na zakup auta z silnikiem 1.6. Z kolei najczęściej wybieraną wersją wyposażeniową była specyfikacja Active, stanowiąca około 34% wolumenu.

Na podium znalazła się także Insignia z udziałem około 15% w sprzedaży, a tuż za nią uplasowała się Mokka z udziałem 13%. Najczęściej wybieraną wersją miejskiego SUV-a była najbogatsza specyfikacja Cosmo, stanowiąca 77% sprzedaży oraz z napędem 4x4. Najchętniej wybieranym kolorem Mokki był biały, na który zdecydowało się przeszło 30% klientów firmy Serwis Haller.

Warto również wspomnieć, że kalendarzowy 2013 to rok nowego Opla Adama na Pomorzu. We wrześniu ten miejski Opel uzyskał tytuł Trójmiejskiego Samochodu Roku 2013 podczas dorocznych Trójmiejskich Targów Motoryzacyjnych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane