/  / Dealer Mercedesa wrzuca wyższy bieg

Dealer Mercedesa wrzuca wyższy bieg

null
© Mirosław Wróbel
null

Wrocławski dealer Mercedesa – spółka Mirosław Wróbel – stawia na rozwój i otwiera kolejne placówki. Już od października firma rozpocznie działalność w Poczesnej koło Częstochowy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dzięki podpisanej właśnie umowie z firmą Stanmot Częstochowa już jesienią grupa Mirosław Wróbel rozpocznie działalność w kolejnym regionie – województwie śląskim, gdzie przejmie jeden z najstarszych polskich obiektów Mercedes-Benz, położony w Poczesnej koło Częstochowy. Placówka działa przy trasie Warszawa-Katowice, ciągle najruchliwszej w Polsce.

"Rozbudowa sieci dealerskiej jest naszym pomysłem na rozwój i stabilizację biznesu. Realizujemy ją konsekwentnie od wielu lat - zaznacza Michał Łuczak, prezes spółki Mirosław Wróbel. "Gdy do naszej sieci dołączyliśmy Zieloną Górę, a w branży motoryzacyjnej hulała bessa, wiele osób powątpiewało w sukces tej strategii. My jednak konsekwentnie rozszerzaliśmy sieć, gdy inni zwalniali, przyjmowaliśmy nowych pracowników, skutecznie przygotowaliśmy się na ożywienie rynku motoryzacyjnego. Dlatego dzisiaj jesteśmy gotowi, aby uruchomić działalność w sercu Polski, sięgając po kolejny rynek – województwo śląskie".

Obecnie spółka Mirosław Wróbel dysponuje szeroką siecią sprzedażowo-serwisową w Polsce południowo-zachodniej. Oprócz salonów i serwisów marki Mercedes-Benz we Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze, Pietrzykowicach, Lubinie i Zielonej Górze, w ramach tej sieci działają salony Mazdy w Opolu i Lubinie oraz uruchomione w 2012 roku, najnowocześniejsze na Dolnym Śląsku, Centrum Blacharsko-Lakiernicze. W październiku pod Częstochową ruszy ósma lokalizacja marki Meredes-Benz tej firmy.

W ciągu najbliższych tygodni prowadzone będą prace remontowe i modernizacyjne. Rozpocznie się rekrutacja załogi, która docelowo będzie liczyć 50 osób. Najważniejszym wyzwaniem jest jednak uzyskanie autoryzacji Mercedes-Benz na sprzedaż i usługi serwisowe.

Ta znacząca fuzja na rynku dealerskim ma również symboliczne znaczenie. Stanmot powstał w 1991 roku, był pierwszym po Grupie Zasady autoryzowanym punktem Mercedes-Benz w Polsce. Również spółka Mirosław Wróbel ma długą historię: działa na rynku od 1990 roku, a autoryzację Mercedes-Benz uzyskała w 1992 roku, czyli rok później niż Stanmot.

"We Wrocławiu od początku specjalizowaliśmy się w usługach blacharsko-lakierniczych. Sławomir Staniec, założyciel Stanmotu, był dla nas ważnym autorytetem w zakresie mechaniki, szczególnie napraw skrzyń biegów i silników - wspomina Tadeusz Kotlarczyk, wiceprezes spółki Mirosław Wróbel odpowiadający za serwis. "Teraz łączymy nasze siły, więc jestem przekonany, że częstochowski oddział będzie miał najwyższą jakość usług w Polsce".

Po przejęciu salonu i serwisu w Częstochowie spółka Mirosław Wróbel pod względem wielkości sieci marki Mercedes-Benz dorówna imperium Zasady. Będą to więc dwie największe sieci w kraju.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane