/  / Daimler i nie byle jakie motocykle

Daimler i nie byle jakie motocykle

null
© Daimler AG
null

Koncern Daimler AG – za pośrednictwem spółki Mercedes-AMG – kupi 25% udziałów w firmie MV Agusta. Na radzie chodzi o umowę w zakresie sprzedaży i marketingu. Co będzie dalej – zobaczymy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Producent sportowych samochodów Mercedes-AMG oraz wytwórca motocykli MV Agusta zawarli umowę o długoterminowej współpracy. Strony mówią oficjalnie tyle, że na stan obecny ich kooperacja będzie dotyczyć działań w zakresie sprzedaży oraz marketingu. Jednocześnie Mercedes-AMG GmbH nabędzie 25% akcji w spółce MV Agusta Motor S.p.A.

Wartości transakcji nie ujawniono. Porozumienie wymaga jeszcze zatwierdzenia przez odpowiednie władze.

Jak mówi Giovanni Castiglioni, prezes i dyrektor generalny MV Agusta Motor S.p.A., "Mercedes-AMG pomoże nam w dalszym globalnym rozwoju i przyspieszeniu wzrostu, a unikalny charakter MV Agusta wzmocni przywództwo AMG w segmencie samochodów sportowych".

Ciekawie na temat współpracy wypowiada się Wilko Stark, wiceprezes Mercedes-Benz Cars ds. strategii i planowania: "Dzięki umowie z MV Agusta jeszcze silniej będziemy pozycjonować Mercedes-AMG jako sportową markę w portfolio Mercedes-Benz. Strategiczna współpraca pozwoli nam dotrzeć do nowych fanów czterech i dwóch kółek. Łącząc działania marketingowe i sprzedażowe, do obu marek będziemy mogli przyciągnąć nowe grupy klientów z całego świata".

Oficjalny początek współpracy między firmami nastąpi prawdopodobnie pod koniec listopada.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane