/  / Daimler i carpooling.com łączą siły

Daimler i carpooling.com łączą siły

Daimler carpooling.com|
null
© carpooling.com
null

Firma Daimler AG inwestuje w wiodącą na świecie sieć umawianych przejazdów carpooling.com GmbH. Głównymi udziałowcami firmy nadal będą jej trzej założyciele wraz z Earlybird, spółką typu venture-capital.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nakłady inwestycyjne wykorzystane zostaną głównie do rozwoju i poszerzenia rozwiązań dla mobilności firmy carpooling.com.

Firma carpooling.com to wiodąca na świecie sieć umawianych przejazdów, pomagająca w transporcie około miliona osób miesięcznie w całej Europie. Platforma ta dostępna jest przez internet za pomocą aplikacji na smartfony i na Facebooku.

Firma posiada solidne, globalne doświadczenie w łączeniu osób umawiających się na wspólne przejazdy zarówno w zakresie podróży średnio-, jak i długodystansowych oraz codziennych dojazdów. Dzięki możliwości zapoznania się z profilami i ocenami użytkownicy wiedzą dokładnie, z kim będą podróżować.

Poza przejazdami umawianymi platforma ta oferuje też bilety autobusowe, kolejowe i lotnicze.

Takie partnerstwo strategiczne łączy w sobie wiedzę i możliwości dwóch wiodących graczy z sektora mobilności. Poza posiadanym 126-letnim doświadczeniem w inżynierii motoryzacyjnej i zastosowaniach systemów motoryzacyjnych, Daimler jest również liderem w dziedzinie w pełni elastycznego wynajmu samochodów dzięki usłudze car2go, z której korzysta już 130 000 klientów, z udziałami w MyTaxi od początku 2012 roku. W lipcu firma Daimler uruchomiła platformę dla mobilności "moovel".

Ponadto swoje doświadczenie na rynku umawianych przejazdów firma Daimler zdobyła w dwóch projektach pilotażowych w Ulm i Aachen, dzięki swemu systemowi doraźnego umawiania przejazdów car2gether.

Celem owego partnerstwa jest dalsza ekspansja platform carpooling.com i inteligentna integracja oferty w zakresie rozwiązań dla mobilności firmy Daimler. Partnerzy wzajemnie skorzystają ze swych doświadczeń w zakresie potrzeb klientów, rozwoju systemów technicznych, a także wprowadzania na międzynarodowy rynek skutecznych rozwiązań dla mobilności.

"Postrzegamy carpooling jako ważny element inteligentnych sieci mobilności. Nasze zaangażowanie w carpooling.com jest naturalnym krokiem na drodze do zaoferowania naszym klientom coraz szerszych możliwości dotarcia z punktu A do punktu B - powiedział Wilfried Steffen, kierownik działu innowacji biznesowych w Daimler AG. "Jesteśmy zadowoleni z tego strategicznego partnerstwa, gdyż umożliwi nam ono wsparcie rozwoju carpooling.com"

Prezes zarządu carpooling.com, Markus Barnikel, uzasadnia inwestycję firmy Daimler AG w carpooling.com w następujący sposób: "Partnerstwo to daje nam niespotykaną możliwość ekspansji. Jako wiodący gracz na rynku motoryzacyjnym, Daimler będzie silnym partnerem w dalszym umacnianiu roli nowoczesnych usług carpoolingu w Europie i na świecie. Nowy kapitał wykorzystany zostanie do dalszego ulepszania naszej oferty, jakości obsługi klienta i udostępniania usług związanych z carpoolingiem większej liczby użytkowników".

W połowie lipca obydwie firmy ogłosiły techniczną współpracę w zakresie projektu pilotażowego "moovel". Platforma dla mobilności "moovel" umożliwia użytkownikom znalezienie najlepszej drogi dotarcia w mieście z punktu A do B.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane