/  / Coraz więcej miejsc pracy w logistyce

Coraz więcej miejsc pracy w logistyce

Pegasus|
null
© Pegasus.pl
null

Branża TSL stanowi jedną z najdynamiczniej rozwijających się w kraju. Według Barometru Manpower Perspektyw Zatrudnienia w IV kwartale 2014 roku sektor Transport/Logistyka/Komunikacja odnotuje najwyższą wśród badanych branż prognozę netto zatrudnienia wynoszącą +15%. Na rynku pracy w Polsce poszukiwani są specjaliści oraz menedżerowie do spraw zarządzania procesami logistycznymi.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według statystyk GUS rejestrowane bezrobocie w grupie  25-34 w I kwartale 2014 roku wynosiło 28,8%. Oznacza to, że jedna osoba na cztery w tej grupie pozostawała bez pracy. Jednocześnie na rynku pojawiają się symptomy ożywienia, co przekłada się na większy popyt na pracowników. Jedną z najbardziej chłonnych branż pod tym względem jest sektor logistyczny. Jak wynika z danych pracuj.pl, do kwietnia 2014  liczba ofert pracy w sektorze TSL w ujęciu rocznym wzrosła o 38%.

Więcej pracy, większe wymagania
Transport jest jedną z istotniejszych gałęzi gospodarki. Firm transportowych w kraju jest stosunkowo dużo, niemniej znaczna konkurencja przekłada się na potrzebę optymalizacji kosztów oraz usprawnienia procesu zarządzania flotą, a tu z pomocą przychodzi telematyka. System FMS to jednak nie wszystko. Spedytor musi umieć z niego korzystać.  – Chociaż nadal w branży TSL dominują mikroprzedsiębiorstwa, to jednak coraz częściej można spotkać duże firmy wyspecjalizowane w danym segmencie, szukające rozwiązań w dziedzinie profesjonalnego zarządzania. Nie dziwi zatem rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów gotowych podjąć się takich zadań. Swoją edukację rozpoczynają już od najmłodszych lat – mówi Marcin Łaszcz, Project Engineer firmy Transics International.

 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane