/  / Continental rozwija produkcję opon w Europie

Continental rozwija produkcję opon w Europie

Continental|

Inwestycja o wartości 100 milionów EUR w największą europejską fabrykę opon ciężarowych i autobusowych firmy Continental

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Continental kontynuuje globalną strategię rozwoju. Kolejnym krokiem programu inwestycyjnego firmy będzie zwiększenie rocznych mocy produkcyjnych fabryki opon ciężarowych i autobusowych w słowackim Puchovie z około 2,6 mln do ponad 3 mln sztuk w najbliższych latach.

W ten projekt w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) koncern zainwestuje około 100 mln EUR.

"Pomimo trudnej obecnie sytuacji ekonomicznej w Europie obserwujemy wyraźnie wyższy popyt na nasze opony ciężarowe i autobusowe w średniej perspektywie - komentuje Andreas Esser, szef działu Commercial Vehicle Tires firmy Continental. "Po analizie przyszłego zapotrzebowania z rynków wschodzących, w szczególności w Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, przewidujemy dalszy wzrost w następnych latach. Wychodząc naprzeciw temu rosnącemu w niedalekiej przyszłości popytowi, musimy dodatkowo rozbudować i unowocześnić nasz największy zakład produkcyjny w regionie EMEA".

Dokładny harmonogram stopniowego zwiększania mocy produkcyjnych i wartości odpowiadających mu inwestycji będzie zależał od sytuacji na rynku i jej wpływu na zapotrzebowanie klientów na opony ciężarowe i autobusowe.

Puchov, największy w regionie EMEA zakład firmy Continental produkujący opony do samochodów ciężarowych i autobusów, nie tylko zwiększy swoje moce produkcyjne, lecz zostanie także kompleksowo zmodernizowany pod względem maszyn i infrastruktury w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności produkcji.

"Aby utrzymać pozycję lidera technologii i dostarczać klientom najlepsze w klasie produkty, nieustannie doskonalimy nasze procesy i technologie produkcji. Ponadto Puchov będzie pierwszym zakładem produkującym opony autobusowe trzeciej generacji. Ta inwestycja pozwoli nam lepiej dostosować się do wymogów rynkowych - zauważa Thierry Wipff, szef działu Manufacturing Commercial Vehicle Tires firmy Continental.  

W bieżącym roku koncern ogłosił plany rozwoju działalności w Mount Vernon (USA) w ramach inwestycji wartej ponad 95 mln dolarów (około 70 mln EUR).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane