/  / Co z dieslem w Europie?

Co z dieslem w Europie?

null
© Skoda
null

Na jakim poziomie kształtuje się obecnie udział, jaki w rynku nowych samochodów osobowych w Europie przypada na wersje z silnikiem Diesla?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych LMC Automotive, w czerwcu bieżącego roku nowe samochody osobowe z dieslem zapewniły sobie udział w Europie Zachodniej na poziomie około 49,7% całego rynku. To o 2,1 pp. mniej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Co ważne, lekki spadek pod tym względem jest zgodny z trendem ostatnich miesięcy.

Na największych rynkach motoryzacyjnych Starego Kontynentu – czyli w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii i Włoszech – udział diesla pozostaje na poziomie bardzo zbliżonym do ubiegłorocznego. Spadki widać głównie na mniejszych rynkach takich jak Belgia czy Norwegia.

Natomiast według danych zbiorczych za całej pierwsze półrocze, w Europie Zachodniej do diesli należy około 50,1% udziału. Dla porównania, 12 miesięcy temu był to pułap około 52,2%. W ujęciu liczbowym omawiany segment uzyskał wynik na poziomie prawie 3,76 mln egzemplarzy (+153 000 aut)*.

Dla całego roku bieżącego LMC szacuje natomiast wynik w okolicach 6,84 mln diesli (2015: 6,85 mln).

* Cały motorynek Europy Zachodniej uzyskał natomiast wzrost o ponad 580 000 rejestracji
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane