/  / Chrysler w całości włoski

Chrysler w całości włoski

Automotive News|
ChryslerGV017.jpg
© Chrysler
ChryslerGV017.jpg

Fiat został jedynym właścicielem Chryslera. Przejęcie brakujących 41,5 proc. udziałów amerykańskiego koncernu kosztowało Włochów 3,6 mld dolarów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dotychczasowym właścicielem akcji był fundusz VEBA, należący do związków zawodowych. Fundusz otrzymał 3,65 mld dolarów w gotówce, z czego 1,9 mld dolarów pochodziło od Chryslera a 1,75 mld dolarów od Fiata. Umowa przewiduje, że Fiat dodatkowo przekaże na fundusz związków zawodowych 700 mln dolarów, w czterech ratach; pierwsza została już wypłacona. W zamian związki zawodowe zgodziły się nie utrudniać procesu restrukturyzacji i poprawiania efektywności amerykańskich fabryk.

29 stycznia, na posiedzeniu rady nadzorczej Fiata w Turynie, ujawniona zostanie nazwa nowej spółki, jej siedziba oraz giełda, na której będzie ona notowana.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane