/  / Chiński gracz bierze salony w Niemczech

Chiński gracz bierze salony w Niemczech

null
© Mercedes-Benz
null

Chińska grupa LSH przejęła w ostatnim czasie 15 salonów producenckich Mercedesa na rynku niemieckim. Wartości transakcji nie ujawniono.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Daimler AG jest w trakcie restrukturyzacji własnej sieci dealerskiej na rynku niemieckim. W ramach zawartej w ostatnim czasie transakcji 15 salonów producenckich, które działają pod szyldem Mercedesa we wschodnich Niemczech, trafiło w ręce chińskiej Lei Shing Hong Group.

LSH to jedna z największych na świecie firm zajmujących się sprzedażą Mercedesów. Ostatnia transakcja na rynku niemieckim została zrealizowana na pośrednictwem spółki-córki Stern Auto GmbH.

Wśród 15 przejętych od Daimler AG salonów znajdują się placówki zlokalizowane w takich miastach jak m.in. Lipsk, Drezno oraz Rostock. Natomiast w Berlinie wszystko zostało po staremu.

LSH weszło na rynek niemiecki pod koniec ubiegłego roku wraz z pozyskaniem firmy dealerskiej Russ & Janot z trzema lokalizacjami (Erfurt i okolice).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane