/  / Chevrolet wyróżnia najlepszych dealerów w Polsce

Chevrolet wyróżnia najlepszych dealerów w Polsce

Chevrolet Poland|
null
© Chevrolet
null

Podczas dorocznej Konwencji Dealerskiej Chevrolet nagrodził statuetkami "Louisa" dealerów, którzy w 2012 roku osiągnęli najlepsze wyniki na polskim rynku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W całym roku ubiegłym zarejestrowano w Polsce rekordową liczbę 10 474 nowych modeli Chevrolet (dane na podstawie CEP). Wynik ten jest aż o 37% lepszy niż rok wcześniej i przekłada się na udział rynkowy wynoszący 3,83%.

Szczególnie dużym powodzeniem Chevrolety cieszyły się wśród klientów indywidualnych. W 2012 roku aż trzy modele tej marki znalazły się w swoich segmentach na podium samochodów kupowanych najchętniej przez osoby prywatne. Orlando był najczęściej wybierany przez tę grupę nabywców w klasie minivanów: aż 19% klientów indywidualnych w tym segmencie wybrało siedmiomiejscowego Chevroleta.

W segmencie najmniejszych aut Spark zajął drugie miejsce pod względem sprzedaży dla klientów indywidualnych, natomiast Aveo znalazło się na trzecim miejscu w segmencie B.

"Rekordowe wyniki sprzedaży i duża popularność naszych modeli wśród klientów indywidualnych, którzy szczególnie wnikliwie analizują korzyści wynikające z zakupu danego produktu, potwierdzają atrakcyjność gamy modelowej Chevroleta - podkreśla Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevroleta w Polsce. "Dużym atutem Chevrolet Poland jest doświadczona, świetnie wyszkolona i przygotowana do obsługi klientów sieć dealerska".

Podczas dorocznej Konwencji Dealerskiej Chevrolet nagrodził statuetkami „Louisa” dealerów, którzy w 2012 roku osiągnęli najlepsze wyniki:
- statuetkę za najwyższą sprzedaż samochodów otrzymał dealer Kanclerz sp. z o.o. z Rudy Śląskiej
- drugie miejsce w Polsce pod względem liczby sprzedanych aut przypadło dealerowi Fijałkowski z Rybnika
- trzecie miejsce w kategorii największej sprzedaży samochodów zajęła firma Mucha sp.j. z Tych. Dealer ten otrzymał również statuetkę za najwyższy wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2011
- za najwyższą sprzedaż części i akcesoriów wyróżniony został warszawski Auto Żoliborz sp. z o.o.
- drugie miejsce w kategorii sprzedaż części i akcesoriów zajął krakowski Marimex sp. z o.o sp.k.
- na trzecim miejscu podium w kategorii sprzedaż części i akcesoriów znalazł się Kanclerz sp. z o.o. z Rudy Śląskiej
- firma P.P. Dariusz Pindur z Giżycka została uhonorowana za najwyższy udział w rynku lokalnym w rejestracji nowych samochodów
- warszawski Auto-Pol-Serwis sp. z o.o. S.K.A otrzymał statuetkę za najwyższą sprzedaż flotową w Polsce w 2012 roku.

Ubiegły rok był najlepszy w historii marki w Polsce, dlatego też przyznana została wyjątkowo duża liczba wyróżnień. Poniżej lista dodatkowych nagród ogólnopolskich oraz regionalnych.

Dealerzy, którzy zajęli miejsca 4 i 5 w rankingu sprzedaży samochodów oraz sprzedaży części i akcesoriów:
- dwa pierwsze miejsca za podium pod względem sprzedaży Chevroleta w Polsce zajęli kolejno MM Cars sp. z o.o. z Katowic oraz Auto-Pol-Serwis sp. z o.o. S.K.A. z Warszawy
- w kategorii sprzedaż części i akcesoriów czwarte miejsce przypadło spółce Auto-Pol-Serwis sp. z o.o. S.K.A. z Warszawy, a piąte Mucha sp. j. z Tych.

Firmy, które osiągnęły najwyższą efektywność sprzedaży w swoich regionach to:
- w regionie północno-zachodnim najwyższą efektywność sprzedaży zanotowali: Dekarczyk z Grudziądza, Jerzy Bogacki ze Szczecina oraz Serwis Haller sp. z o. o. z Trójmiasta
- w regionie północno-wschodnim za najwyższą efektywność sprzedaży nagrodzeni zostali: Pindur z Giżycka, Kwiatkowski sp. z o. o. z Ełku oraz Jastrzębski S.A. z Siedlec
- w południowo-zachodniej części kraju najwyższą efektywność sprzedaży osiągnęli: Mucha sp. j. z Tych, MM Cars sp. z o.o. z Katowic oraz Fijałkowski z Rybnika
- w regionie południowo-wschodnim najwyższą efektywność sprzedaży zanotowali: Euromarket sp. z o.o. z Krakowa, Auto-Ring sp. z o.o. z Tarnowa oraz Marimex sp. z o.o. sp.k. z Krakowa.

Nagrodzeni zostali również:
- Auto-Toruń sp. z o.o. z Lubicza koło Torunia za sprzedaż pierwszego Chevroleta Cruze
- Auto Żoliborz sp. z o.o. z Warszawy za najwyższą sprzedaż części i akcesoriów w stosunku do liczby sprzedanych samochodów
- Hornet sp. z o.o. z Wrocławia został uhonorowany za sprzedaż symbolicznego, pierwszego samochodu po przekroczeniu historycznej liczby 10 000 sztuk przez markę Chevrolet w Polsce w roku 2012.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane