/  / CEPiK 2.0 rok później

Sejm | CEPiK 2.0 rok później

Sejm |
null
© Krzysztof Białoskórski
null

Posłowie przyjęli nowelizację Prawa o ruchu drogowym, która przesuwa z 4 stycznia 2016 r. na 1 stycznia 2017 r. termin uruchomienia zmodernizowanego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zdaniem autorów nowelizacji ustawy, zmiana wynika z niedostatecznego przygotowania użytkowników systemu do jego wdrożenia (380 powiatów, 4 tys. stacji kontroli pojazdów, 7 tys. ośrodków szkolenia kierowców). - Chodzi w szczególności o systemy wykorzystywane w starostwach przy obsłudze obywateli rejestrujących pojazdy i odbierających prawa jazdy. O wydłużenie terminu wdrożenia CEPiK 2.0 do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zwrócił się m.in. Związek Powiatów Polskich i odbiorcy usług – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Sejmu.

Wejście w życie nowelizacji przesunie o rok m.in. możliwość sprawdzenia przez kierowców liczby punktów karnych. Spowoduje też, że rok później zaczną obowiązywać przepisy dotyczące okresu próbnego dla nowych kierowców i regulacje odnoszące się do nadzoru nad osobami kierującymi pojazdami.

Znowelizowaną 16 grudnia 2015 roku ustawę rozpatrzy teraz Senat.

Oprac. PJ
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane