/  / Carter na fali

DEALERZY | Carter na fali

null
© Toyota Carter Gdańsk
null

Toyota Carter Gdańsk notuje największą dynamikę wzrostu sprzedaży na Pomorzu. Po bardzo udanym roku ubiegłym firma wypracowała rekordowe wyniki także w pierwszym miesiącu 2015.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W roku minionym Carter przyjął ponad 600 zamówień na samochody, z czego zafakturowano 562 auta. W porównaniu do roku 2013 to największy wzrost sprzedaży spośród wszystkich pomorskich dealerów Toyoty, wynoszący 35,4%. 10% więcej od drugiego w rankingu przedstawiciela japońskiej marki z Trójmiasta.

"Jeszcze lepsze wyniki osiągnęliśmy w sprzedaży flotowej. W 2014 roku wyniósł on aż 56,3% - podkreśla Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk. "Wzrost sprzedaży w sieci wyniósł w tym samym czasie 27,5%".

Toyota Carter Gdańsk za ubiegły rok może się także pochwalić największą penetracją rynku pod względem sprzedaży samochodów hybrydowych na północy Polski – współczynnik ten wynosi 13,1%.

Mocne wejście w nowy rok i... nowy Avensis
Ubiegłoroczne pasmo sukcesów przełożyło się także na styczeń 2015, kiedy Toyota Carter Gdańsk zafakturowała aż 116 samochodów. To rekord w całej dotychczasowej historii firmy. A na jakie wyniki liczy Toyota Carter Gdańsk w kolejnych miesiącach AD 2015?

"Luty to powrót do zainteresowania Toyotą Avensis. Klienci pytają o nowy model, którego premiera odbędzie się w marcu na targach w Genewie - dodaje Maja Lesińska. "Więcej o szczegółach dotyczących wejścia tego samochodu na polski rynek będziemy wiedzieć na przełomie marca i kwietnia. Wtedy też rozpoczniemy przyjmowanie zamówień".

Przypomnijmy, że Toyota Carter Gdańsk to najstarszy dealer Toyoty w Polsce – funkcjonuje od 1990 roku. Od 2010 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej Chodzeń, która w 2014 roku sprzedała łącznie 2 150 nowych samochodów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane