/  / BYD wygrywa przetarg autobusowy dla Warszawy

BYD wygrywa przetarg autobusowy dla Warszawy

BYD|
null
© BYD
null

Ogłoszono zwycięzcę pierwszego w historii przetargu na dostawę autobusów elektrycznych dla Warszawy. Będą to pojazdy chińskiej marki BYD.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Jesteśmy dumni, że Warszawa wybrała właśnie nas! Ta data przejedzie do historii jako dzień, w którym Warszawa dołączy do grona miast takich jak Amsterdam, Londyn, Mediolan, Tel Aviv, Kuala Lumpur czy Hong Kong, w których nasze autobusy wożą pasażerów od kilku lat - mówi Piotr Dziwiszek, Business Development Director z Automotive Europe Corporation, przedstawicielstwa BYD w Polsce.

"Jesteśmy przekonani, że 18 milionów kilometrów doświadczenia pozwoli nam dostarczyć elektryczne autobusy, które nie tylko spełnią wszystkie wymagania warszawiaków, ale staną się również chlubą i wizytówką nowoczesnej, proekologicznej stolicy".

31 stycznia warszawskie MZA ogłosiło przetarg na dostawę 10 autobusów elektrycznych. Oferenci mieli czas do połowy marca na przygotowanie swoich propozycji. 18 marca w siedzibie MZA nastąpiło oficjalne otwarcie kopert z ofertami. Ostatecznie do walki stanęły dwie firmy: BYD oraz Solaris z podpoznańskiego Bolechowa.

"Solaris ma świetny zespół i zapewne niejednokrotnie będziemy mieli przyjemność ze sobą konkurować - dodaje Piotr Dziwiszek.

Autobusy BYD eBus będą woziły warszawiaków i turystów Traktem Królewskim na reprezentacyjnej linii 222 już na jesieni.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane