/  / Brytyjski rekord

Brytyjski rekord

null
© Ford
null

Dzięki wynikowi osiągniętemu w maju sprzedaż nowych samochodów osobowych na rynku brytyjskim już nieprzerwanie od 27 miesięcy wykazuje trend wzrostowy. Tym samym pobity został wcześniejszy rekord jeszcze z lat 80-tych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych stowarzyszenia branży motoryzacyjnej SMMT, w maju klienci zarejestrowali na rynku brytyjskim nieco ponad 194 000 nowych samochodów osobowych. To o 7,7% więcej niż w analogicznym miesiącu dokładnie rok wcześniej.

W ujęciu sumarycznym od stycznia rynek brytyjski już przekroczył poziom 1 miliona rejestracji (prawie 1 059 000 egzemplarzy). W porównaniu z wynikiem osiągniętym rok wcześniej dynamika wzrostu wynosi 11,6%.

Zdecydowanym liderem w rankingu modeli pozostaje Ford Fiesta, który narastająco od stycznia uzyskał wynik ponad 58 900 rejestracji.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane