/  / Branża flotowa w Polsce wybrała najlepszych w roku 2013

Branża flotowa w Polsce wybrała najlepszych w roku 2013

null
© Volkswagen
null

19 kwietnia na koniec II Kongresu Flotowego kilkudziesięciu zgromadzonych fleet-managerów oraz przedstawicieli branży motoryzacyjnej poznało na uroczystej gali wiodące produkty i usługi flotowe oraz najlepsze samochody dla firm.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Flota to organizator plebiscytu Fleet Awads i najdłużej ukazujące się czasopismo integrujące branżę flotową w Polsce. Ponad 10 lat dociera bezpośrednio do fleet-managerów oraz wszystkich, których obowiązki służbowe związane są z zarządzaniem parkami samochodów służbowych.

Ideą plebiscytu Fleet Awards Polska jest wyłonienie wiodących produktów i usług oraz najlepszych samochodów na rynku flotowym w kraju. Sama nominacja jest wyróżnieniem i możliwością zaprezentowania się bardzo szerokiemu gronu czytelników Floty.

Całe przedsięwzięcie to specjalnie skonstruowana platforma internetowa, na której odbywa się jeden z etapów plebiscytu (głosowanie internetowe). W kilku wydaniach magazynu Flota ukazują się cyklicznie opisy i prezentacje nominowanych, a szeroka promocja całego projektu czyni z plebiscytu Fleet Awards Polska najbardziej oczekiwane i medialne wydarzenie rynku flotowego w danym roku. Jest to również jedyny plebiscyt, nad przebiegiem którego czuwa zawsze niezależna i zewnętrzna firma audytorska, która zlicza głosy.

Wybór najlepszych odbywa się podczas dwóch odsłon: głosowania internetowego i Wielkiego Testu Flotowego.

Głosowanie internetowe rozpoczęło się w tym roku 25 lutego i trwało do 20 marca. Aby oddać głos, należało założyć konto na specjalnej platformie plebiscytu. Poprawność oddanych głosów weryfikował audytor, odrzucając te, które oddane były przez samych nominowanych.

Głosy były oddawane w 24 kategoriach, gdzie wskazać można było jednego faworyta. Co ważne, swój wybór głosujący mogli zmieniać w czasie trwania głosowania internetowego.

Waga głosów internetowych była liczona jako 0,2. Ta część głosowania była rozstrzygająca dla nominowanych produktów i usług.

Wielki Test Flotowy odbył się 21 marca na warszawskim Bemowie. Nad bezpieczeństwem czuwali instruktorzy Szkoły Jazdy Renault. Test odbył się na specjalnie przygotowanym torze testowym pod czujnym okiem specjalistów.

Każdy juror otrzymał kartę oceny, gdzie w skali 1-10 oceniał pojazdy według sześciu kryteriów specjalnie opracowanych przez magazyn Flota. Dzięki profesjonalnemu podejściu do tematu jurorzy oceniali flotowość pojazdów (ich przydatność w firmowych parkach pod różnymi względami w zależności od segmentu auta).  

Waga głosów oddanych przez jurorów testu była liczona jako 0,8.

Redakcja magazynu przyznała w tym roku trzy nagrody specjalne: dla firmy Opel, Chevrolet Poland oraz wyróżnienie Top Auto dla Citroena DS5.

Wszyscy głosujący przez internet w ostatnim pytaniu wpisywali firmę, która ich zdaniem jest przyjazna fleet-managerom. Na podstawie oddanych głosów wyłoniono dwóch laureatów: koncern motoryzacyjny oraz dostawcę usług flotowych.

Tegoroczna edycja okazała się rekordowa. Założono łącznie 4 398 internetowych kont przez osoby związane z branżą motoryzacyjną (dziennikarze, fleet-managerowie, pracownicy działów logistycznych, zarządy) i oddano sumarycznie ponad 105 000 głosów we wszystkich 25 kategoriach.

Podczas Wielkiego Testu Flotowego 21 marca na Bemowie pojawiło się blisko 300 gości, z czego prawie 150 stanowili fleet-managerowie, wcielając się w rolę jurorów. Na płycie lotniska pojawiło się prawie 80 flotowych samochodów, które zostały poddane specjalistycznym testom i ocenom.

W magazynie Flota pojawiło się przeszło 40 stron zapowiedzi, prezentacji i relacji z przebiegu plebiscytu Fleet Awards.

Edycja 2013 to ponad 100 mailingów, komunikatów prasowych, komentarzy i reklam.

Na wręczeniu nagród obecnych było kilkudziesięciu fleet-managerów, którzy "na gorąco" poznali firmy oraz samochody, którym warto w tym roku zaufać.

Lista najlepszych produktów/usług/modeli flotowych 2013 to:
- Technologia: Amervox/Parrot Asteroid Smart
- Oleje i paliwa: PKN Orlen za Kartę Orlen Open Drive
- Bezpieczeństwo: Szkoła Jazdy Subaru
- Serwis i odszkodowania: Volkswagen Leasing Polska za usługę Pakiety Serwisowe
- IT: Shell Polska za usługę Shell Card Online
- System monitoringu floty: CMA Monitorung za Automintoring 2
- Finanse leasing i CFM: LeasePlan za Otwartą Kalkulację
- Projekt innowacyjny: marka Skoda i Szkoła Auto za Auto Lab
- Program serwisowy: Ford Polska za Program Business Service Club
- Program gwarancyjny: Hyundai Motor Poland za 5-letnią Potrójną Gwarancję
- Samochód dla pracownika/segment A: Fiat Panda
- Samochód dla pracownika/segment B: Renault Clio Grandtour
- Samochód dla pracownika/segment B+: Skoda Rapid
- Samochód dla pracownika/segment C: Volkswagen Golf VII
- Samochód dla menadżera/segment D: Skoda Superb
- Samochód dla menadżera/małe i średnie premium: Audi A4 Avant
- Samochód dla prezesa: Lexus GS250
- Małe i średnie MPV/Crossover: Volvo V40 Cross Country
- Duże MPV/Crossover: Volkswagen Multivan
- SUV: Hyundai Santa Fe
- Mały samochód dostawczy: Volkswagen Caddy
- Średni samochód dostawczy: Mercedes Benz Vito
- Duży samochód dostawczy: Fiat Ducato
- Samochód do zadań specjalnych: Ford Ranger
- Samochód z napędem alternatywnym: Kia Optima Hybrid
- Firma przyjazna fleet-managerowi/koncern motoryzacyjny: Ford Polska
- Firma przyjazna fleet-managerowi/dostawca usług flotowych: Polski Serwis Floty
 
Ponadto wyróżniono:
- Nagroda specjalna magazynu Flota za wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego (otwarcie nowej linii produkcyjnej w fabryce w Gliwicach): Opel
- Nagroda specjalna magazynu Flota/nadzieja rynku flotowego: Chevrolet Poland
- Nagroda Top Auto: Citroen DS5
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane