/  / Branża CFM w Polsce w bardzo dobrej kondycji

Branża CFM w Polsce w bardzo dobrej kondycji

PZWLP|
null
null

Po trzecim kwartale bieżącego roku widać wyraźne przyśpieszenie w branży car fleet management w Polsce. Łączna liczba pojazdów finansowanych i zarządzanych przez firmy członkowskie PZWLP wzrosła w ciągu roku o 10,1%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na  koniec trzeciego kwartału floty 17 firm członkowskich PZWLP liczyły łącznie 112 349 pojazdów, co oznacza wzrost o 10,1% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Bardzo dynamiczny wzrost został odnotowany także w samym trzecim kwartale. W stosunku do kwartału drugiego bieżącego roku łączna flota firm PZWLP zwiększyła się w trakcie trzech ostatnich miesięcy o blisko 4 000 samochodów (+3,6%).

Licząc od początku roku łączna flota członków PZWLP powiększyła się już o prawie 7 500 aut, co oznacza wzrost na poziomie 7%.

Spośród prawie 112 500 samochodów we flotach PZWLP aż 78% było finansowane i zarządzane w ramach full service leasingu (FSL), czyli najbardziej zaawansowanej formy usługi wynajmu długoterminowego, dzięki której użytkownik poza finansowaniem auta zyskuje również pełną opiekę administracyjną i serwisową nad swoją flotą.  

W leasingu z serwisem znajdowało się nieco ponad 14 760 aut, a w wyłącznym zarządzaniu było to prawie 9 350 pojazdów.

"Bardzo dynamiczny wzrost po trzecim kwartale tego roku na poziomie nieco ponad 10% potwierdza, że branża wynajmu i leasingu pojazdów w Polsce jest w bardzo dobrej kondycji - komentuje Leszek Pomorski, prezes zarządu PZWLP, prezes zarządu Alphabet Polska Fleet Management.

"Przedsiębiorcy i firmy w Polsce są coraz bardziej przekonane do zalet wynajmu długoterminowego służbowych samochodów, a w szczególności do najbardziej zaawansowanej formy tej usługi, czyli full service leasingu. W ostatnim kwartale bieżącego roku największy wpływ na tempo wzrostu całej branży wynajmu i leasingu pojazdów w Polsce mogą mieć planowane od przyszłego roku zmiany regulacji prawnych, dotyczących odliczania podatku VAT od zakupu, serwisu oraz paliwa aut służbowych".
 
Biorąc pod uwagę wyniki po trzecim kwartale bieżącego roku członków PZWLP oraz niestowarzyszonej, ale wspólnie raportującej ze związkiem firmy Masterlease, największe pod względem liczebności łącznej zarządzanej i finansowanej floty firmy na polskim rynku car fleet management to kolejno:
- LeasePlan Fleet Management Polska (21 060 aut)
- Masterlease (20 900 aut)
- Arval (15 760 aut)
- Alphabet Polska Fleet Management (11 710 aut)
- Carefleet (8 955 aut)
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane