/  / Branża CFM nadal rośnie

RYNEK | Branża CFM nadal rośnie

PZWLP|
null
null

Opublikowane przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) dane pokazują, że branża wynajmu długoterminowego samochodów w Polsce odnotowała po III kw. 2014 r. wzrost o 10,3 proc. w porównaniu z takim samym okresem roku ubiegłego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Od początku czerwca do końca września, firmy PZWLP wygenerowały w Polsce prawie 1/3 łącznej sprzedaży nowych samochodów do firm, osiągając najwyższy pod tym względem poziom w 2014 roku. W ciągu trzech kwartałów należący do Związku członkowie zakupili już łącznie prawie 40 tys. aut.
 
Łączna flota aut branży wynajmu długoterminowego skupionej w PZWLP wynosi po III kwartałach 2014 r. ponad 121,5 tys. samochodów służbowych wykorzystywanych przez działające w Polsce firmy. Skumulowany wzrost branży z trzech kwartałów tego roku osiągnął poziom 6,5 proc.
 
Według danych IBRM Samar w III kwartale 2014 roku w Polsce sprzedanych zostało blisko 44,5 tys. aut do firm (tzw. na REGON). Firmy skupione w PZWLP kupiły w tym czasie ponad 13,7 tys. samochodów. Oznacza to, że miały blisko 1/3 (31%) udziału w całkowitej sprzedaży aut do firm w kraju w tym okresie i osiągnęły najwyższy pod tym względem poziom od początku roku.   

 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane