/  / BMW X5 diesel ma zielone światło w USA

BMW X5 diesel ma zielone światło w USA

null
© BMW
null

Agencja EPA zatwierdziła do sprzedaży na rynku amerykańskim BMW X5 z roku modelowego 2016 – w wersji z silnikiem Diesla.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak donosi agencja Reuters, testy rzeczonego modelu BMW wykazały bowiem, że w aucie niemieckiej marki nie zamontowano oprogramowania, które pozwalałoby na manipulowanie poziomem emisji spalin w warunkach laboratoryjnych (tzw. "Defeat Device").

We wrześniu – po wybuchu afery Dieselgate – władze amerykańskie zapowiedziały dodatkowe kontrole dla wszystkich wyposażonych w diesle modeli osobowych, pickupów i SUV na rynku amerykańskim w celu weryfikacji, czy w konkretnych przypadkach dany producent zamontował ewentualnie nielegalne oprogramowanie.

W listopadzie amerykańska agencja ochrony środowiska EPA wydała zgodę na dopuszczenie do sprzedaży dwóch modeli użytkowych koncernu GM z dieslem. Stwierdzono bowiem, że i tym przypadku nie ma rozbieżności w pomiarach emisji spalin.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane