/  / Bieńkowska gani Komisję za ranking

Bieńkowska gani Komisję za ranking

null
null

Jest on nieaktualny, bo powstał na podstawie danych z początku 2012 roku. Tak Elżbieta Bieńkowska, wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju skomentowała przygotowany przez Komisję Europejską ranking transportu w krajach UE, w którym Polska znalazła się w gronie najgorszych państw.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Cytowana przez PAP Bieńkowska, dodała, że od tego czasu wiele się zmieniło.  - Jest chyba tysiąc kilometrów więcej autostrad i dróg ekspresowych niż te dwa lata temu - mówiła wicepremier. Poinformowała, że obecnie zarówno pod względem infrastruktury jak i bezpieczeństwa na kolei i drogach można wskazać "różne kwoty i liczby".

Jak informował 10 kwietnia IBRM Samar, Komisja Europejska  po raz pierwszy opublikowała ranking transportu w krajach unijnych. Polska, wraz z Grecją oraz Bułgarią, znalazła się na ostatniej pozycji, mając najgorsze noty w 9. kategoriach, a najlepsze tylko w trzech. Zdaniem Komisji, Polska jest w gronie państw o najbardziej konkurencyjnym rynku kolejowych przewozów pasażerskich. Jednak nasza infrastruktura transportowa została oceniona jako jedna z najmniej  efektywnych w UE. Przed Polską stoi również wiele wyzwań dotyczących poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym. Ponadto zanotowano u nas dużą liczbę naruszeń prawa unijnego, jeśli chodzi o transport kolejowy.

PJ
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane