/  / Białystok stawia na hybrydę

Białystok stawia na hybrydę

MAN Truck & Bus Polska|
null
© MAN
null

Październik 2013 będzie okresem przełomowym w historii Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Białymstoku. 1 października do zajezdni przewoźnika dotarł pierwszy niskopodłogowy autobus miejski MAN Lion's City Hybrid.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zakupiony MAN to pojazd dobrze znany wśród polskich przedsiębiorstw transportowych. Wcześniej odbywał testy w kilku polskich miastach prezentując zalety technologii hybrydowej. Gościł między innymi w KPK Białystok.

Wyniki testów okazały się na tyle zadowalające, iż firma zdecydowała się go kupić. "Spalanie na poziomie 30 litrów paliwa na 100 km to bardzo dobry wynik - mówi Cezary Zajkowski, prezes zarządu spółki.

Najnowszy nabytek spółki to autobus niskopodłogowy na podwoziu A37.

Autobus ruszając z przystanku ma wyłączony silnik spalinowy, napędzany jest przez dwa silniki elektryczne asynchroniczne, każdy o mocy 75 kW (łącznie 150 kW). Nie emituje wówczas hałasu ani spalin (w tym CO2) i nie zużywa paliwa.

Także w czasie każdego postoju silnik spalinowy jest zawsze wyłączony (średnio do 40% czasu eksploatacji na liniach). Autobus odzyskuje energię z hamowania i wykorzystuje do napędu.

Posiada klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, monitoring, a wkrótce otrzyma wyposażenie zgodne ze standardem Białostockiej Komunikacji Miejskiej (system elektronicznych kasowników, monitory LCD ukazujące trasę). Omawiany pojazd osiada drzwi odskokowo-przesuwne w układzie 2-2-2.

Autobus MAN otrzymał barwy Białostockiej Komunikacji Miejskiej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane