/  / BASF otwiera fabrykę katalizatorów

BASF otwiera fabrykę katalizatorów

BASF|
null
© BASF
null

Na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Środzie Śląskiej firma BASF uruchomiła swój nowy zakład produkcji katalizatorów spalin do samochodów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Budowa nowego zakładu o powierzchni 40 000 m2, największego w Europie obiektu BASF przeznaczonego do produkcji katalizatorów spalin, zaczęła się w końcu roku 2012. Początkowa inwestycja wyniosła 90 milionów EUR. Eksploatację próbną podjęto w kwietniu bieżącego roku, a od ubiegłego miesiąca pracują dwie linie produkcyjne. Na tym etapie zakład zatrudnia ponad 100 osób.

Już teraz wiadomo, że obiekt zostanie rozbudowany, przez co ogólna suma inwestycji wzrośnie do około 150 mln EUR. Kiedy do 2016 r. uruchomionych zostanie dziesięć planowanych linii produkcyjnych katalizatorów spalin do samochodów osobowych i ciężarowych, BASF planuje zatrudnić w oddziale w Środzie Śląskiej około 400 osób.

Katalizatory spalin produkowane w Środzie Śląskiej stosowane są przez producentów samochodów osobowych z silnikiem benzynowym, a także samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym, w celu spełnienia wymagań surowszych norm emisji spalin Euro 6/VI.

W zakładzie w Środzie Śląskiej produkowane są m.in. przeznaczone do użytku w pojazdach systemy do selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), rozwiązania selektywnej redukcji katalitycznej na filtrze (SCRoT), a także katalizatory rozpadu ozonu marki PremAir.

"Z uwagi na atrakcyjność położenia i pozytywny rozwój sytuacji ekonomicznej Polska jest dla BASF korzystnym miejscem dla inwestycji - mówi Joachim Meyer, dyrektor centrum biznesowego BASF na Europę Środkową. "Ten nowy zakład umocni naszą pozycję dostawcy innowacyjnych rozwiązań na rynki w Europie Środkowej".
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane