/  / Autobusy dla Warszawy za 107 mln zł

Autobusy dla Warszawy za 107 mln zł

null
null

Solaris i Millennium Leasing dostarczą stolicy 60 autobusów. W każdym z nich znajdą się panele fotowoltaiczne, nowoczesny system monitoringu oraz alcoloki.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
15 października konsorcjum firm Solaris Bus & Coach oraz Millennium Leasing podpisało z Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie umowę na dostawę i 6-letnią dzierżawę 60 fabrycznie nowych autobusów. Wartość kontraktu to ponad 107 mln zł.  - Liczba Solarisów w naszej flocie dochodzi do tysiąca pojazdów. Jest to marka zdecydowanie dominująca w Miejskich Zakładach Autobusowych – stwierdził Jan Kuźmiński, prezes MZA.

Podobnie jak 80 Solarisów zamówionych przez miejską spółkę w maju tego roku, tak i obecnie dzierżawione mają zostać wyposażone między innymi w panele fotowoltaiczne. Zamontowane na dachu baterie słoneczne będą wspomagać instalację elektryczną przy włączonym silniku, a także podczas postoju na przystankach końcowych. Ma to zmniejszyć w pojazdach zużycie paliwa. To niezwykle istotne ze względu na wciąż rosnące zapotrzebowanie na energię, spowodowane coraz to bardziej rozbudowanymi systemami monitoringu, pracą klimatyzacji czy monitorów LCD. Autobusy dla Warszawy wyposażone zostały m.in. w  klimatyzację, ekrany informacyjne LCD, ekologiczne oświetlenie w technologii LED oraz alcolocki. Bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy ma zapewnić system monitoringu, złożony z pięciu kamer zainstalowanych na zewnątrz i pięciu urządzeń umieszczonych wewnątrz pojazdu.

Warto przypomnieć, że pod koniec czerwca 2015 roku producent z Bolechowa zakończył dostawy dziesięciu autobusów elektrycznych dla stołecznego przewoźnika. Do końca tego roku do Warszawy trafi również 20 autobusów Urbino 12 oraz 60 Urbino 18.

PJ
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane