/  / Auta luksusowe dają zarobić

Auta luksusowe dają zarobić

Newseria|
null
© Land Rover
null

Luksusowe samochody sprzedają się w Polsce coraz lepiej. Marvipol zarabia na nich prawie tyle samo, co na nieruchomościach.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Sprzedaż luksusowych samochodów w Polsce szybko rośnie. Marvipol liczy, że również w tym roku nabywców znajdzie o kilkanaście procent więcej samochodów marki Land Rover i Jaguar niż w 2014. Dlatego firma poszerza swoje portfolio o kolejne modele tych aut.

Motoryzacja to drugi obok nieruchomości segment działalności Marvipolu. W ostatnim roku przychody z działalności deweloperskiej nieznacznie przewyższały przychody ze sprzedaży aut z wyższej półki.  

"Grupa Kapitałowa Marvipol osiągnęła przychody na poziomie ponad 750 mln zł, z czego około 350 mln zł pochodziło z segmentu motoryzacyjnego, a 400 mln z segmentu deweloperskiego. Ten pierwszy będzie bardzo dynamicznie rósł w kolejnych latach i taka jest strategia firmy - mówi agencji informacyjnej Newseria Łukasz Sekuła, dyrektor finansowy Marvipolu.

Tendencję potwierdzają wyniki w pierwszych miesiącach tego roku, więc Marvipol zakłada solidny wzrost do 2015. Duże nadzieje firma wiąże też z nowymi modelami, które wchodzą na polski rynek. To Land Rover Discovery Sport oraz Jaguar XE, który trafi do salonów w drugiej połowie roku.

Wspomiane modele mają przyciągnąć klientów, co powinno skutkować wyższymi wolumenami sprzedaży już w 2015 roku. "Wyniki pierwszego kwartału są bardzo dobre w segmencie motoryzacyjnym - ocenia Łukasz Sekuła. "Sprzedaliśmy 344 samochody Jaguar Land Rover, co dobrze wróży naszym planom rocznym. Spodziewamy się, ze w tym roku sprzedamy około 1 300 samochodów Jaguar Land Rover. Dla porównania – cały zeszły rok to 1 118 sztuk, tak że to będzie dwucyfrowy wzrost".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane