/  / Austriacki OBB Postbus ponownie wybiera Solarisa

Austriacki OBB Postbus ponownie wybiera Solarisa

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

Solaris podpisał kontrakt z austriacką firmą OBB Postbus, zgodnie z którym polski producent dostarczy największemu austriackiemu przewoźnikowi 43 niskopodłogowe autobusy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Umowa, która będzie realizowana w latach 2013-2017, dotyczy zakupu 43 pojazdów Solaris Urbino 12. Zamówienie to jest jednym z elementów projektu odnowy taboru OBB Postbus, który zakłada w ciągu najbliższych pięciu lat zakup łącznie aż 700 autobusów zarówno miejskich, jak i międzymiastowych.

Dzięki tej operacji w roku 2017 współczynnik pojazdów przystosowanych do przewożenia osób niepełnosprawnych wzrośnie we flocie firmy Postbus aż do 87%.

OBB Postbus po raz kolejny wybrał ofertę firmy Solaris. Pierwsze zamówienie od tego przewoźnika polski producent otrzymał w 2009 roku, a dotyczyło ono 14 autobusów Solaris Urbino 10.

Pojazdy marki Solaris są  znane w Austrii od 2003 roku i z powodzeniem funkcjonują we flotach ponad 20 austriackich przedsiębiorstw przewozowych. Można je spotkać m.in. na ulicach Wiednia, Insbrucka, Salzburga czy w alpejskim kurorcie Mayrhofen.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane