/  / Auris za 100 zł dziennie

Auris za 100 zł dziennie

TMP|
Od lewej: Andrzej Klesyk, prezes PZU S.A.oraz Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland
Od lewej: Andrzej Klesyk, prezes PZU S.A.oraz Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Polandnull

PZU rozpoczął współpracę z Toyotą dotyczącą utworzenia floty aut zastępczych. Złoży się na nią 300 hybrydowych samochodów Toyota Auris.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nowa flota jest elementem programu, w ramach którego PZU Pomoc stworzy sieć partnerskich wypożyczalni, zbudowaną na bazie już istniejących firm. Jak podkreślają przedstawiciele ubezpieczyciela, samochody trafią do zaufanych partnerów PZU, co ma umożliwić wprowadzenie stałych stawek za wynajem aut, również dla wypożyczalni niezrzeszonych w grupie. Pierwsza transza 120 Aurisów została przekazana partnerom 22 października. Druga – składająca się ze 180 pojazdów – trafi do wypożyczalni PZU na przełomie listopada i grudnia.

Dobowa stawka za wynajem samochodu została ustalona w kwocie wynoszącej maksymalnie 100 złotych plus VAT. Zdaniem przedstawicieli PZU, obecnie, ze względu na zawyżanie stawek przez niektóre wypożyczalnie, ubezpieczyciel ponosi nawet 2-3 razy większe koszty związane z zapewnieniem klientom aut zastępczych, co przekłada się m.in. na wysokość składki OC. - W przypadku jedynej w swoim rodzaju floty aut hybrydowych chcemy doprowadzić do sytuacji, w której samochód zastępczy będzie udostępniany w sposób standardowy i na podstawie rynkowych stawek. Klientowi zapewni to spokój i oszczędności, a w przypadku ubezpieczycieli przełoży się na korzyści biznesowe – podkreśla Tomasz Tarkowski, członek zarządu PZU SA, odpowiedzialny za likwidację szkód.

Nowa flota PZU będzie największą hybrydową flotą w Polsce, a jednocześnie będzie to  największa jednorazowa sprzedaż takich aut przez Toyotę. -  Samochody z napędem hybrydowym przyniosą nie tylko korzyści firmie, ale i klientom wypożyczalni. Niższe koszty utrzymania takich pojazdów oznaczają oszczędności dla właściciela floty, a ich rekordowo niskie zużycie paliwa daje także realne korzyści użytkownikom – wylicza Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland.

W tym roku spółka Toyota Motor Poland planuje sprzedać łącznie 4 tysiące aut hybrydowych marek: Toyota i Lexus.

Oprac. PJ

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane